Kёshtu festuan Fitёr Bajramin anёtarёt   e lagjes Halilaj nga Smira qё jetojnё nё Shkup. Ёshtё hera e parё qё rreth 100 anёtarё, burra,  gra e fёmijё u tubuan pёr ё festuar bashkё Bajramin.

‘Kёshtu do tё bёjmё çdo Bajram pёr tё shmangur tollovinё qё bёhej gjatё vizitave nёpёr shёpi. Tё gjithё u ndanё tё kёnaqur, sepse ishte njё mundёsi mё e madhe pёr t`u takuar mes vete dhe tё qёndruar mё gjatё me familjarё. Tё gjithё shprehёn mendimin  qё kjo iniciativё tё vazhdojё edhe nё tё ardhmen. Takimi u mbajt nё Restorant  ‘Smira’, nё Shkup. Urime tё gjithёve Fitёr Bajrami!’ , ka shkruar nё rrjetin social Facebook, kryetari i Shoqatёs ‘Smira Dardane’, Zijadin Sylejmani.

Leave A Reply