Mërgim (Agim) Sejdiu, i lindur në Minhen të Gjermanisë, është një nga smirasit që jeton në mërgatë e që premton suksese në futboll.

Ai e ka nisur karrierën në moshën 6 vjecare, në ligë normale. Kur i mbushi 13 vjet ka shkuar ne Bezirksoberliga ne Clubin SV Planegg-Krailling. Me këtë klub është ngritur në Landesliga dhe ka lujtur 2 vjet aty. Pastaj, vjen transferimi ne FT Starnberg U17, ku ka luajtur 2 vjet. Këtu, sivjet është tranferuar në ekipin e parë të TSV 1860 Rosenheim cili është në Bayernliga.
Mërgimi tash është 18 vjet dhe në këtë klub luan në pozitën e mesfushorit.

 

Leave A Reply