Smiraku Andi (Afrim) Salihu është bërë pjesë e ekipit të parë të FC “Prishtina”. Klubi nga kryeqyteti  i ka ofruar Andit, kontratë katër-vjeçare, të cilën mbrojtësi e ka nënshkruar pa hezitim.

Në faqen zyrtare, klubi shkruan se Salihu aktivizohet si mbrojtës i djathtë dhe dallohet për saktësinë, qetësinë dhe vizionin për lojën më të popullarizuar në botë.

“Andi Salihu është një nga futbollistët e skuadrës juniore të FC Prishtinës, i cili në seancat stërvitore me skuadrën e parë e ka mahnitur me paraqitjet e tij trajnerin e ekipit tonë, Ismet Munishi”, thuhet në tekstin e mirëseardhjes për Andin.

19-vjeçari është pjesë e Prishtinës që nga viti 2019 kur erdhi nga Shkolla e Futbollit “Dinamo” nga Ferizaj, ku kishte nisur stërvitjet që kur i kishte 8 vjet.

Ai për fanellën e Prishtinës është paraqitur për ekipin e kadetëve dhe juniorëve.

Andi ka qenë më parë i ftuar edhe nga grupmoshat e reja të Përfaqësueses së Kosovës U-15, U-16, U-17 dhe U-19, ku ka marr pjesë në turne të ndryshëm.

Leave A Reply