Njoftohen të afërmit, miqtë dhe dashamirët se varrimi i Mirali (Haxhi Brahim) Ibrahimi, do të bëhet nesër, më 2 shkurt 2016 në Smirë nga ora 14:00.

Ai,  ka ndërruar jetë papritmas, të premten,  në Zvicër në moshën 55 vjeçare.

Ngushëllime familjes Ibrahimi dhe të afërmve të ndjerit!

35 Komente

 1. Migja jem gjithmon do jesh ne zemren tem te dua gjithmon migja jem ishalla zotit te takon me babin tem me vellaun tend te madh ishalla ju knaq zoti xhenet sebashku

 2. Ibish ibishi on

  Ngushllime familjes ibrahimi dhe tè afèrmeve tè ndjerit e Miraliun zoti nè gjehnet e shpèrbleftè

 3. Mexhid qerkini on

  Ngushllimet më të përzemërta familjarëve dhe gjithë atyre që e njohën , të ndjerin zoti e shpërbleftë me parajsë .
  Nga shoku Mexhid Qerkini

 4. Ngushllme kusheri juve të gjithve Familjes Ibrahimoviqe,Ramoviqe e tër Mahalles,Farefisit tonë…,e mos u mërzitni për Mirali kushen,se mu ka dhimt edhe mue shumë,u nda nga ne në moshë ende tre…,po skem qka bajmë…,ashtu Zoti e paska shkrue…!
  Banu edhe ju të fortë, bani Gajret e mos u mërzitni, ISHALLA ZOTI N’PARAJSË,N’GJEHNET SHPIRTIN IJA QOFT…!

 5. sami maksuti on

  Kame pasur mundesin te banoje tashme me te ndjerin per pak kohe sa kame jetu e punuar ne Ge – Zvicer, une i shprehi ngushllime me te thella familjes per humbjen e nje shoku, miku e dashamiri e puntori te palodheshem.Çofte i perjeteshem kujtimi per te.

 6. Mifail Laça on

  Veshter qenka te shprehesh ngushllime per nje bashkefshatar qe valet e jetés n’a kan ber te kalojm ne gyrbet disa vite se bashku ,bujar i sinqert ,puntor dhe mbi gjitha familejar i perkushtuar….andej me lejuni qe te ju shprehe ngushllimet me te sinqerta familles se ngushte ,farefisit dhe miqeve kurs e Miraliun zoti e shperbleft ne xhehnet

 7. ruzhdi halili on

  ngushllime familja ibrahimi lajmi per humbjen e familjarit tuaj e perjetova shum rand per humbjen e nje shoku te shkolles qe nga klasa e pare e shkolles fillore deri ne perfundim te studimeve Miralia ka qen shoku ma i mir qe kam pasur gjat ter jetes zoti e mshirofte dhe na knaqte ne xhenet dhe juve ju dhashte gajretin.

 8. Zijadin sylejmani on

  Familjar e kusheri te nderuar ,lajmi per vdekjen shum te hershme te Miraliut na tronditi te gjitheve,por ja qe jeta eshte e tille.Dhe me kete raste Keshilli i Shoqates “Smira Dardane ” ju shprehe ngushllimet me te sinqerta per humbjen e hershme te Miraliut. Qofte i perjetshem kujtimi per te.

 9. Ngushellime te sinqerta familjes Ibrahimi, te ndejrit Mirali i qofte dheu i lehte ,mbas gjithe atyre sakrificave qe bere per familjen ike shume shume heret kushe duke na lene kujtime te ndritura …..Zoti te shperbleft me ghehnet e familjareve ua shtoftegajretin me respekt Agimi

 10. Lulzim Qusaj on

  Ngushlimë per familjen Ibrahimi!

  Ni humbje e madhe më per ne.

  Baci mirali, nuk je ma ku ki qenë po dot jesh gjithmonë aty ku jam unë

  Viktor Hugo

  Nga familja Qusaj ne gjeneve

 11. Danush Ibrahimi on

  Danushi;Me pamundesi per te falenderuar te gjithve veq e veq,Per te gjithe juve qe qendruar pran nesh ne keto dite pikllimi ne nje form a tjeter . Si prezenca fizike apo edhe ju vetne mesin tuaj qe te perballojm kete dhimbje shum te madhe.Pafunsisht ju jemi te gjitheve mirnjohes, Allahu dhasht e u a kthefshim me gezime. Me rrespek familja Ibrahimi nga ,Smira ,Zvicrra dhe Gjermania.

Leave A Reply