Njoftohen të afërmit, bashkëvendasit dhe miqtë,  se varrimi i Amir (Ramë) Halitit, është caktuar për nesër, e shtunë 25 korrik, pas faljes së Drekës, në Smirë.  Sipas familjarëve, kufoma e tij është dërguar në Cyrih prej nga do të sillet nesër paradite në Smirë.

Amiri  ka humbur jetën dje në mëngjes në një aksident rrugor në autostradën A1, Lozanë-Gjenevë. Njëzet e gjashtëvjeçari me qëndrim në Gjenevë, ishte duke udhëtuar me motor nga Lozana për Gjenevë, kur rreth orës 03:00, të mëngjesit, një veturë e ka goditur nga prapa, për ta përplasur pastaj me veturën para tij. Sipas Policisë Kantonale, atij i është dhënë ndihma e parë nga ekipi mjekësor, por nuk ka arritur t`u mbijetojë plagëve të marra dhe ka ndërruar jetë në vendin e ngjarjes.

Ai kishte shkuar qe një vit në Gjenevë dhe nuk kishte status të rregulluar në Zvicër.

7 Komente

  1. Zijadin sylejmani on

    ZIJADIN SYLEJMANI on 23 KORRIK, 2015 20:41
    Ngushllime familjareve, miqeve dhe gjith farefisit te familjes Haliti.

Leave A Reply