Pas një sëmundje të gjatë, në moshën 64 vjeçe ka ndërruar jetë Mulla Musa Selimi.

Ai për vite të tëra ishte kryetar i Këshillit të Bashkësisë Islame të Kosovës në Viti dhe pastaj imam i fshatit në Smirë. Poashtu ka qenë aktivist dhe ka marrë pjesë në shumë aktivitete në të mirë të komunitetit.

Varrimi i tij është caktuar pas Ikindisë, para orës 17:00 në Varrezat e fshatit.

Ngushëllime familjes Selimi dhe të afërmve të ndjerit!

 

24 Komente

 1. Raif ramadani on

  Ngushëllime familjes Selimi,te ndjerin Mulla Musa Selimi zoti e shperbleft me xhehnet,ishte vertet njeri i veqant me sjellje te jashtezakonshme per te mire

 2. rifat hyseni on

  pranoni ngushliimet me te sinqerta nga une per humbjen e hoxhes ton shumm te dashur ty mensur edhe ty sabahudin ju shpreh ngushllimet ma te sinqerta per humbjen e prindit tuaj hoxhen ton te dashur ishalla allahu e shperblen me xhenet me. rrespekt rifat hyseni stutgart gjermani

 3. Zijadin sylejmani on

  Me rastin e ndarjes se perjetshme te Mulla Muses nga ne ,udheheqesia e Shoqates ” Smira Dardane” nga Shkupi, ne emer te te gjtithe smiraseve te Shkupit Ju shpreh ngushllime vellazerore familjareve dhe gjithe bashkevendaseve tane.
  Te ndjerin Zoti e shperblefte.

 4. Ismaijl Salihu on

  Ismaijl Salihu nga Franca me Familie shprei ngushllime per vdekje e Mola Musahit e Zoti e shprbleft ne Xhenet.

Leave A Reply