Amir (Ramë) Haliti, nga Smira e Vitisë, ka humbur jetën sot në mëngjes në një aksident rrugor në autostradën A1, Lozanë-Gjenevë, afër daljes La Sarraz dhe Cossonay. Njëzet e gjashtëvjeçari me qëndrim në Gjenevë, ishte duke udhëtuar me motor nga Lozana për Gjenevë, kur rreth orës 03:00, të mëngjesit, një veturë e ka goditur nga prapa, për ta përplasur pastaj me veturën para tij. Sipas Policisë Kantonale, atij i është dhënë ndihma e parë nga ekipi mjekësor, por nuk ka arritur t`u mbijetojë plagëve të marra dhe ka ndërruar jetë në vendin e ngjarjes. Kurse shoferët e dy veturave të përfshira në aksident, janë lënduar lehtë dhe  janë dërguar në spitalet e zonës, ka raportuar Tribune de Geneve.

Ai kishte shkuar qe një vit në Gjenevë dhe nuk kishte status të rregulluar në Zvicër.

Familjarët kanë thënë se për kohën e varrimit të Amirit do të njoftojnë sapo të marrin informatat se kur mund të sillet kufoma e tij në Smirë.

8 Komente

  1. Muzafer Ismail Shabani on

    I ngushlloj te afermit Familjen,Miqet,Shoket per humbjen e bashk vendasit tone ngushllime.

Leave A Reply