Baki (Emin) Ahmeti  (1997) nga Smira ka humbur jetën, pak pas mesnatës, në një aksident trafiku në rrugën Ferizaj-Gjilan.  Sipas Policisë Rajonale, dyshohet se aksidenti ka ndodhur në momentin kur  drejtuesi  i automjetit “Opel Montrey”,    me të arritur përballë restaurant “Shaqa”,  humbi kontrollin  dhe përfundoi  jashtë rrugës në anën e djathtë të lëvizjes së tij.  “Me këtë  rast nga plagët e marra vozitësi Baki Ahmeti,  ndërroi  jetë, ndërsa të gjithë të lënduarit  pas trajtimit mjekësor në Qendrën Emergjente në Gjilan janë lëshuar në shtëpi”,  tha Ismet Hashani zëdhënës i policisë rajonale.   Sipas tij, besohet  se nxënësit  po  ktheheshin nga festimi i mbrëmjes së maturës.

Ndërkaq Selami Kurteshi, zëdhënës i spitalit të Gjilanit për rajonipress tha se në veturë kanë qenë 5 persona. Sipas tij,  vozitësi i automjetit Baki Ahmeti  është dërguar pa shenja jete në spitalin e Gjilanit, derisa personi tjetër Shpejtim Ferizi (1997) nga Kabashi i Vitisë ka pësuar lëndime të lehta.

Ceremonia e varrimit të  18 vjecarit, Baki Ahmetit është caktuar për në orën 18 :00 në Smirë.

 

25 Komente

 1. Ngushëllimet më të sinqerta për ju Emin dhe tër familjën e gjerë Ahmeti.
  Bëhuni të fortë, ndërsa i ndjeri u shpërbleft me më të mirat e asaj bote. Sali Salihu

 2. Fadil Ademi on

  E nderuara familje Ahmeti, me rastin e humbjes së më të dashurit tuaj, Pranoni ngushëllimet më të sinqerta nga unë dhe familja e ime.
  Kurse të ndjerin zoti e shpërbleftë me xhenet… Fadil Ademi

 3. Hasan .H. Asani on

  Ngushëllime per familjen Ahmeti për djalin e tyre që në kët aksident ka humbur jeten. Allahu e shpërbleft me xhehnet.edhe një her ngushëllime më të sinqerta .Hasan Asani

 4. rifat hyseni on

  Inderuar edhe shumm i rrespektuar arsimtari emin edhe gjith familja ahmeti me pikllim morra lajmin per humbjen e djalit tuaj bakin prandaj dhimbjen jav lehtsoft allahu ne kto momente te ndjerin allahu e shperbleft ne xhenet rifat hyseni

 5. Familja Ramadani Smire,Regensburg,Essen,Lyon on

  E nderuara familja Ahmeti pranoni ngushllimet tona me te sinqerta,te ndjerin zoti e past shperbly me xhehnet familja Ramadani

 6. Zijadin Sylejmani _ Shkup on

  E nderuara familja Ahmeti,me pikllim dhe dhimbje te madhe pranuam lajmin per vdekjen e djalit tuaj,vllaut e shokut tone. Ngushllime nga Smira Dardane dhe gjithe smirasit e Shkupit.

 7. Ngushëllime familjës Ahmeti , të afërmëve dhe miqëve të tyre. Gjithëashtu ju shpreh
  ngushëllime edhe shokëve dhe shoqeve të të ndjerit, me të cilë ishte sbashku deri ne momentet
  e fundit te jetes së tijë.

 8. bukurije demiri on

  Skam fjal….. Dhimbje e madhe na tranditi thell ky lejm i hidhur, zoti e ka zgjedh e shberbleft me gjitha te mirat ne at bote.Ngushllime familjes ju shtoft gajreti.

Leave A Reply