Tërmet në Shqipëri, ndjehet edhe në Kosovë e Maqedoni të Veriut

0

Një tërmet është regjistruar  pak para orës 04:00  në Shqipëri, por  më pas u dëgjua në Kosovë e Maqedoninë e Veriut.

Sipas Qendrës europiane të tërmeteve, epiqendra e tërmetit është në Koman të Shqipërisë dhe shkalla e tërmetit është 6.3 të Rihterit.

Raportohet edhe për viktima në njerëz dhe  dëme materiale.

Share.

Leave A Reply

© Të gjitha të drejtat e rezervuara